پایگاه خبری ابزار بست - دلیل تعویق انتخابات اتحادیه «ابزار و یراق» شکایت بود نه کرونا

دلیل تعویق انتخابات اتحادیه «ابزار و یراق» شکایت بود نه کرونا

مسئول جامعه انجمن اسلامی اصناف و بازار همدان با بیان اینکه سازمان صمت به جای بیان واقعیت، کرونا را عامل عدم برگزاری انتخابات اتحادیه «ابزار و یراق» بهانه کرده است گفت: دلیل تعویق انتخابات شکایت بود نه کرونا.

*علی خوشنام

به گزارش ابزار بست، اواخر سال گذشته انتخابات «اتحادیه ابزار و یراق» در همدان برای انتخاب رئیس اتحادیه برگزار شود، تا قبل از انتخابات نیز حسین محرابی ریاست بر این اتحادیه را در دست داشت.

البته انتخابات این اتحادیه در همان روزها از سوی هیأت اجرایی باطل اعلام شد چراکه به گفته مجید زرین‌دلاور معاون امور بازرگانی صمت بستر برگزاری انتخابات الکترونیکی فراهم نبود و روند به صورت دستی انجام شده بود بنابراین مسوولان امر اجرای مر قانون در این انتخابات را تایید نکردند و رای‌گیری مجدد را با توجه به شرایط انتخابات مجلس و بازار شب عید به وقت مقتضی آن موکول کردند.

این در حالی است که در همان روزها علیرضا شمس مسوول جامعه انجمن اسلامی اصناف و بازار همدان اعلام کرد «این ابطال به خاطر آن است که دوباره «حسین محرابی» رأی بیاورد زیرا در این انتخابات رأی لازم را کسب نکرده و نمی‌توانست به عنوان رئیس اتاق اصناف فعالیت کند، زیرا طبق قانون فقط روسای اتحادیه‌ها می‌توانند در انتخابات اتاق اصناف شرکت کرده و به عنوان رئیس اتاق انتخاب شوند، بنابراین اگر آقای محرابی در روند انتخابات «اتحادیه ابزار و یراق» رای لازم را کسب نکند دیگر نمی‌تواند به عنوان رئیس اتاق اصناف خدمت کند».

مسوول جامعه انجمن اسلامی اصناف و بازار همدان دوباره طی گفت‌وگو با فارس در این باره اظهار کرد: مسوولان اداره صنعت، معدن و تجارت سال گذشته به بهانه‌های واهی انتخابات اتحادیه «ابزار و یراق» را ابطال کردند اما حال بعد گذشت چندین ماه درست یک روز مانده به انتخابات با ورود دادستانی و پیرو شکایت یکی از کاندیداها از هیات اجرایی، انتخابات دوباره تعطیل شد.

علیرضا شمس با بیان اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت به جای بیان واقعیت موضوع کرونا را در عدم برگزاری انتخابات این اتحادیه بهانه کرده است گفت: چرا باید این مجموعه یک تنه به جای ۱۱ نفر تصمیم بگیرد.

وی افزود: تعویق برگزاری انتخابات «اتحادیه ابزار و یراق» به بهانه کرونا درست زمانی صورت گرفته که انتخابات پنج اتحادیه برگزار شده است.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.