پایگاه خبری ابزار بست - راهنمای انتخاب و خرید بهترین یراق آلات ساختمانی

راهنمای انتخاب و خرید بهترین یراق آلات ساختمانی

امروزه یراق آلات، دامنه گسترده ای از محصولات را در برمی‌گیرند که بخش عظیمی از آنها، در تجهیزات ساختمان و دکوراسیون به کار رفته در آن، استفاده می‌شوند.

به گزارش ابزار بست، امروزه یراق آلات، دامنه گسترده ای از محصولات را در برمی‌گیرند که بخش عظیمی از آنها، در تجهیزات ساختمان و دکوراسیون به کار رفته در آن، استفاده می‌شوند. به همین جهت، آشنایی با انواع یراق آلات ساختمانی و انتخاب درست آنها به هنگام خرید، می‌تواند به مصرف کننده در کاهش هزینه های خود کمک کرده و همچنین منجر به افزایش عمر تجهیزات خانه او شود. به همین جهت فامیلاکالا تصمیم دارد تا شما را در انتخاب و خرید بهترین براق آلات ساختمانی راهنمایی کرده و در این مطلب پاسخگوی برخی از سوالات شما در این زمینه باشد؛ با ما همراه باشید.

در چه بخش هایی از منزل از یراق آلات استفاده می‌شود؟

به طور کلی می‌توان گفت که امروزه در وجب به وجب خانه و دفاتر کار ما، محصولاتی وجود دارند که جهت نصب و راه اندازی، به یراق آلات نیازمندند. حال این محصولات می‌توانند بخشی از دکوراسیون ما نظیر کابینت، کمد یا انواع کشو و دراور بوده و یا در و پنجره یک ساختمان باشند که برای عملکرد درست، نیاز به یراق آلات ویژه ای دارند.

در این میان یراق آلاتی که در داخل یک ساختمان به کار گرفته می‌شوند معمولاً جزئی تر بوده و دامنه بزرگتری از محصولات را شامل می‌شوند. در حالی که یراق آلات قسمت بیرونی یک ساختمان معمولاً بزرگتر و محدودتر هستند. به طور مثال ما برای تجهیز یک کابینت نیاز به انواع لولا کابینت، دستگیره، ریل ساچمه ای و تاندم، انواع تجهیزات ریلی یا کشویی کابینت، جک و مواردی از این دست داریم. در حالی که برای در بیرونی یا ورودی یک آپارتمان معمولاً کار نصب را با یک لولا در و یک دستگیره مناسب به اتمام می‌رسانیم.
با این حال بد نیست بدانید علاوه بر لولا، قفل و دستگیره، محصولات دیگری نیز تحت عنوان یراق آلات ساختمانی دسته بندی می‌شوند که می‌توانند به ایمنی بیشتر یک ساختمان منجر شوند. البته برخی از این محصولات نظیر انواع جک در، راحتی بیشتری را برای خریدار و مصرف کنندگان خود مهیا می‌سازند. به همین جهت در ادامه به بررسی مهمترین نکات در خرید این محصولات می‌پردازیم.

چگونه برای در ورودی ساختمان خود، بهترین جک آرام بند بخریم؟

همانطور که گفتیم محصولات بسیاری تحت عنوان یراق آلات ساختمانی دسته بندی می‌شوند که یکی از مهمترین آنها انواع جک آرام بند در است. جک های آرام بند در حقیقت ساختاری مجهز به یک نوع فنر فوق قوی هستند که منجر به بسته شدن اتومات در ورودی ساختمان می‌شوند. این محصولات، بسته به نوع طراحی و مشخصاتشان، در 4 گروه وزنی تا 60 کیلوگرم، 60 تا 80 کیلوگرم، 80 تا 120 کیلوگرم و 120 کیلوگرم به بالا به بازار عرضه می‌شوند. از این رو اولین و مهمترین نکته در انتخاب این محصولات توسط خریدار، توجه به ظرفیت وزنی جک در و تناسب آن با در مورد نظر مصرف کننده است.


دو یا سه زمانه بودن نیز، دیگر ویژگی ای است که می‌بایست در این نوع از یراق آلات مورد توجه قرار بگیرد. این ویژگی به طور مشخص، به سرعت بسته شدن یک در و ایجاد فشار یا شوک نهایی در آن برای بستن، مربوط است که می‌تواند با توجه به نوع در تعیین شود. به همین جهت اغلب خریداران جک های آرام بند سه زمانه را برای در های ورودی و نوع دو زمانه آن را برای در های داخلی یک ساختمان مثلاً دب اتاق کنفرانس، استفاده می‌کنند.
 

دستگیره های در و پنجره؛ دیگر یراق آلات ساختمانی پر مصرف

دستگیره پنجره از جمله دیگر محصولاتی است که در دسته یراق آلات ساختمانی قرار می‌گیرد. این محصول هر چند که به دستگیره پنجره شهره است اما برای انواع در در بالکن و پاسیو نیز قابل استفاده است. از این رو هر چند که محصولی ارزان است اما بسیار پر مصرف بوده و انواع مختلفی نیز دارد. به همین جهت برای انواع در و پنجره ساده و دو جداره استفاده می‌شود و همین تنوع در کاربری آن موجب می‌شود تا مصرف کننده قادر نباشد تا به راحتی محصول مورد نظر خود را خریداری نماید. چرا که کاربر برای خرید یک دستگیره پنجره در ابتدا باید به نوع در یا پنجره مورد نظر خود توجه نماید و سپس محصولی را انتخاب نماید که از نظر ابعاد با ساختار پنجره او متناسب باشد و در نهایت بهترین دستگیره را به عنوان یک یراق ساختمانی مناسب خریداری نماید.

در ادامه باید بگوییم که دستگیره ها تنها روی دب بالکن و پنجره ها نصب نمی‌شوند و انواع در در ساختمان نیز برای باز و بسته شدن، به این یراق آلات نیاز دارند. از این رو تولیدکنندگان دستگیره های دیگری را نیز به بازار عرضه کرده اند که مصرف کننده می‌تواند با جایگذاری سیلندر مناسب در انها، این محصولات را روی در های مختلف ساختمان خود نصب نماید. البته در این میان همه چیز هم به سیلندر قفل خلاصه نمی‌شود و برخی از دستگیره ها به طور ویژه برای در های ورودی آپارتمان طراحی و ساخته می‌شوند. از این رو خریدار در ابتدا باید با توجه به نوع در خود، دستگیره ای مناسب را برگزیند و سپس سیلندر قفل و سایر مایحتاج آن را تهیه کند.

 

پایان خبر/

 

 

اشتراک این مطلب

نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.