پایگاه خبری ابزار بست - خبر فناوری

پایگاه خبری ابزار بست - خبر فناوری

 

 

واژه blockchain (بلاک چین) مترادف با رمز نگاری، به خصوص در مورد Bitcoin می باشد. در واقع، یک مورد استفاده عمده برای فناوری بلاک چین در صنعت مالی با ایده پرداخت‌ های مجازی است.

اگر ارتش ایالات متحده بودجه‌ی مرتبط با پروژه‌ی نظامی با مایکروسافت با هدف توسعه‌ی هولولنز را کاهش دهد، پروژه با تهدیدی جدی روبه‌رو می‌شود.

تولید صنعتی ساختمان به عنوان یکی از مهم‌ترین روش‌های حل مشکل مسکن در ایران محسوب می‌شود تا علاوه بر رعایت استانداردها و ضوابط مربوط به پایداری و پایایی ساختمان‌ها در شرایط مختلف اقلیمی و لرزه‌خیزی کشور، سرعت اجرای پروژه‌های ساختمانی به ویژه در پروژه‌های انبوه‌سازی مسکن افزایش یابد.

محققان می گویند یک ابزار هوش مصنوعی ابداع کرده اند که می توان آن را در کنار تلفن همراه برای انجام سریع تست کرونا به کار گرفت.

یک فعال در صنعت آلومینیوم می‌گوید: در این سال‌ها از میزان وابستگی صنعت آلومینیوم کشور به واردات ماشین‌آلات و تجهیزات کاسته شده است اما همچنان از خطوط به‌روز اروپایی بی‌بهره هستیم و بیشتر ماشین‌آلات مشابه نمونه‌های چینی مونتاژ شده‌اند.

به گفته دبیر کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، تکنولوژی و تجهیزات های‌تک در ۴۰ سال گذشته همواره تحریم بودند و واردکنندگان در حالی همواره با دوقطبی تولید داخل و واردات تحت فشار هستند که هر تجهیزی که با تاخیر وارد شود، کشور از کسب درآمد و تکنولوژی مدرن باز می‌ماند.