پایگاه خبری ابزار بست - اطلاعات ۱۴ هزار تجهیزات آزمایشگاهی در دسترس صنایع قرار گرفت

اطلاعات ۱۴ هزار تجهیزات آزمایشگاهی در دسترس صنایع قرار گرفت

اطلاعات بیش از ۱۴ هزار تجهیزات آزمایشگاهی مستقر در ۳۱ استان کشور در پایگاه اینترنتی شبکه آزمایشگاهی منتشر شد.

 

به گزارش ابزار بست به نقل از تسنیم؛ یکی از خلاءهای موجود در صنایع نبود بخش تحقیقات و آزمایشگاه‌های تحقیقاتی است. بخشی که تاثیر زیادی در بالا بردن کیفیت و رفع نواقص موجود در این محصولات و خدمات دارند اما دسترسی صنایع و پژوهشگران به این تجهیزات با انتشار اطلاعات 14 هزار و 500 تجهیز آزمایشگاهی تسهیل شد. تلاشی که می‌تواند به رونق صنایع کشور بیانجامد.

رضا اسدی فرد؛ مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه اطلاعات بیش از 14 هزار تجهیز آزمایشگاهی مستقر در 31 استان کشور در پایگاه اینترنتی شبکه آزمایشگاهی منتشر شد، گفت: یکی از تلاش‌های شبکه آزمایشگاهی در این چند سال، تسهیل دسترسی به خدمات و محصولات آزمایشگاهی است اتفاقی که قرار است به افزایش کیفیت محصولات و خدمات ارائه شده در کشور منجر می‌شود.

به گفته وی، اطلاعات آزمایشگاه‌‌ها و بیش از 14 هزار تجهیز آزمایشگاهی مستقر در کشور روی سایت شبکه قرار گرفته است تا پژوهشگران و صنایع از این اطلاعات استفاده کنند. این اطلاعات در زمینه معرفی توانمندی ها و قابلیت های مراکز عضو شبکه و نوع تجهیزات موجود در کشور است.

اسدی فرد گفت: شبکه با هدف سامان دادن به فعالیت‌های حوزه آزمایشگاهی در کشور شکل گرفته است. مجموعه‌ای که در این چند سال با ارائه خدمات مختلف به مخاطبان خود توانسته خانواده خود را بزرگ و پرجمعیت کند تا با این کار خدمات آزمایشگاهی گسترده‌تری به جامعه ارائه شود.

 

پایان خبر/

 

اشتراک این مطلب

برچسب‌ها
نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.