پایگاه خبری ابزار بست - خبر تجهیزات

پایگاه خبری ابزار بست - خبر تجهیزات

 

 

در جلسه دیروز هیات دولت مجوز ورود و ترخیص ۹۰۰ دستگاه خودروی عملیاتی مورد نیاز هلال‌احمر با رعایت سایر قوانین و مقررات مربوط تا پایان سال ۱۴۰۱ صادر شد.

 

 

جوزف پروسا موسس موسسه تحقیقاتی پروسا در پراگ از تاسیس بزرگترین کارخانه تولید تجهیزات پزشکی چاپ سه بعدی خبر داده تا نیاز به محصولات درمانی ضد کرونا برطرف شود.

به گفته دبیر کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، تکنولوژی و تجهیزات های‌تک در ۴۰ سال گذشته همواره تحریم بودند و واردکنندگان در حالی همواره با دوقطبی تولید داخل و واردات تحت فشار هستند که هر تجهیزی که با تاخیر وارد شود، کشور از کسب درآمد و تکنولوژی مدرن باز می‌ماند.

اطلاعات بیش از ۱۴ هزار تجهیزات آزمایشگاهی مستقر در ۳۱ استان کشور در پایگاه اینترنتی شبکه آزمایشگاهی منتشر شد.

تلاش در جهت بومی سازی و اقدام در جهت ساخت داخل تجهیزات، از مهمترین موارد در دستیابی به ثبات و توسعه تولید صنعتی و معدنی در کشور است.

کوره القایی یا اینداکشن دستگاهی است, با توان الکتریکی فعالیت می کند و با ایجاد میدان الکترو مغناطیسی با فرکانس بالا و جریان بالا از طریق سیم پیچ مسی موجود همراه خود به قطعات فلزی برساند و آن را به سرعت بالا برده و تا دمای حرارت ذوب و حتی بیش میزان ذوب آن برساند.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان گفت: به زودی تجهیزات پزشکی شامل پروتزهای ارتوپدی، آنژیوپلاستی قلب جهت درمان ایثارگران استان تأمین می شود.