پایگاه خبری ابزار بست - واردات بخش صنعت در ۸ ماهه امسال

واردات بخش صنعت در ۸ ماهه امسال

بیشترین رشد ارزش واردات در بخش صنعت طی هشت ماهه سال‌جاری به گروه فرش و صنایع دستی با رشد بیش از ۳۵۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مربوط بوده است و واردات مبلمان نیز حدود ۷۵ درصد بیشتر شده است‌.

*پویا مهرابی
به گزارش صنعت نما، در هشت ماهه امسال واردات بخش صنعت بیش از ۲۶ میلیارد و ۳۶۳ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۳/۱۵ درصدی را نشان می‌دهد‌. همچنین در بخش معدن با توجه به واردات ۵/۱۲۹ میلیون دلاری تا پایان آبان ماه سال‌جاری، شاهد رشد ۴/۳۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل در این حوزه هستیم‌.
طبق جدیدترین اطلاعات به دست آمده، در بخش واردات صنعتی به ترتیب فرش و صنایع دستی با رشد ۳۵۷ درصدی، دباغی و پرداخت چرم شامل چمدان، کیف دستی، زین و یراق و انواع پاپوش با رشد ۴/۱۷۵درصدی و مبلمان و مصنوعات طبقه‌بندی نشده با رشد ۹/۷۴ درصدی بیشترین میزان واردات را در بخش صنایع به خود اختصاص داده‌اند‌.
به گزارش ایسنا، این در حالی است که در ردیف واردات سایر فعالیت‌های کسب‌وکار با رشد منفی ۴/۹۵ درصدی، ابزار پزشکی، اپتیکی و ابزار دقیق، ساعت‌های مچی و انواع دیگر ساعت با رشد منفی ۴/۳۲ درصدی و پوشاک، عمل آوردن و رنگ کردن پوست با رشد منفی ۷/۲۰ درصدی بیشترین میزان واردات صورت گرفته است‌.
همچنین در بخش واردات بخش معدن، واردات زغال‌سنگ و لیگنیت و زغال‌سنگ نارس (تورب) با رشد ۳/۸۰ درصدی، کانسارهای فلزی با رشد ۳/۳۲ درصدی و سایر محصولات معدنی طبقه‌بندی نشده با رشدی ۴/۱۴ درصدی روبه‌رو شده‌اند‌.

 

پایان خبر/

 

آخرین ویرایش در 15/04/1399

اشتراک این مطلب

نظر خود را ثبت کنید.

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.